Oprava zateplení

Provádíme opravy zateplení fasád poškozených ptáky. Používáme výhradně materiál určený pro venkovní zateplení s cílem minimalizovat tepelnou ztrátu v místě opravy. Barva omítky je standardně šedá, pro objednání původní barvy je třeba znát výrobce a číslo odstínu. Řada zákazníků má menší množství původní omítky na opravy uschováno.                            

horolezcipraha.cz  otvor po strakapoudovi v zatepleníoprava zateplení fasády po hnízdění ptactva pravděpodobně strakapoudoprava díry v zateplené fasádě po ptácích výškové práce Prahahorolezcipraha.cz oprava zateplení fasády po hnízdění ptactva asi strakapoudoprava zateplení po strakapoudovi výškové práce prahaoprava zateplení výškové práce Praha strakapoud ptáci otvor dírahorolezcipraha.cz otvor po strakapoudovioprava zateplení horolezciprahacz otvory v zateplení od ptákůhorolezcipraha.cz oprava zateplení fasády poškozené ptáky Praha Jižní Město

Otvory v zateplení vytváří Strakapoud velký (Dendrocopos major), který hnízdí od dubna do srpna. V žádném případě nevybíráme hnízdící ptáky. Většina otvorů však k hnízdění neslouží. Pro aplikaci polyuretanového lepidla je potřebná teplota nejméně +5°C. Oprava původní barevnou omítkou je výrazně méně viditelná než šedou, přesto může být zřetelná (prach, UV záření).

Jedinou účinnou ochranou je proklování odolná mřížka pro uchycení omítky (tzv. perlinka), která je na trhu posledních několik let. Pro již zateplené objekty však její aplikace prakticky znamená novou fasádu a značné náklady. Tyto mřížky jsou sice neproklovatelné, oklovat je však lze. Jedná se potom alespoň o vadu "pouze" estetickou, nikoli tepelně izolační.

oprava zateplení fasády po hnízdění ptáků strakapoud vyklovaná izolace vyklované díry od ptáků výškové práce Praha 4 Jižní město