Oprava zateplení

Provádíme opravy zateplení fasád poškozených ptáky. Používáme výhradně materiál určený pro venkovní zateplení s cílem minimalizovat tepelnou ztrátu v místě opravy. K přístupu používáme lanovou ("horolezeckou") techniku. Samozřejmostí je pro nás maximální šetrnost k vašim stavbám a použití chrániček, návleků a různých ochranných pomůcek.                           

oprava zateplení výškové práce Praha pracenalane.cz horolezci práce na laněhorolezcipraha.cz  otvor po strakapoudovi v zatepleníhorolezcipraha.cz oprava zateplení fasády po hnízdění ptactva asi strakapoudoprava zateplení po strakapoudovi výškové práce prahaoprava zateplení výškové práce Praha strakapoud ptáci otvor díraoprava otvorů v zateplené fasádě po ptácích výškové práce Praha prácenalaně.cz horolezci práce na laněoprava zateplení horolezciprahacz otvory v zateplení od ptákůhorolezcipraha.cz oprava zateplení fasády poškozené ptáky Praha Jižní Město

Oprava původní barevnou omítkou je výrazně méně viditelná než šedou, přesto bývá zřetelná díky prachu a UV záření. Pokud není k dispozici původní barva nebo barevná omítka, lze aplikovat fasádní barvu v odstínu dle výběru zákazníka ze vzorníku. Pro aplikaci polyuretanového lepidla je potřebná teplota nejméně +5°C.

Otvory v zateplení vytváří Strakapoud velký (Dendrocopos major), který hnízdí od dubna do srpna. Občas dojde k osídlení jím vytvořených otvorů jinými ptáky nebo netopýry. Většina otvorů však k hnízdění neslouží. Různé siluety dravců, makety, sovy, "pohyblivé" plašiče, návnady, pasty apod. jsou bohužel podle našich zkušeností neúčinné. Jedinou účinnou ochranou je proklování odolná mřížka pro uchycení omítky (tzv. perlinka), která je na trhu několik posledních let. Pro již zateplené objekty však její aplikace prakticky znamená novou fasádu a značné náklady. Tyto mřížky jsou sice neproklovatelné, oklovat je však lze. Jedná se potom alespoň o vadu "pouze" estetickou, nikoli tepelně izolační.

oprava zateplení fasády po hnízdění ptáků strakapoud vyklovaná izolace vyklované díry od ptáků výškové práce Praha 4 Jižní město